PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120847}
6,5 17 776
ocen
6,5 10 1 17776
5,5 6
ocen krytyków
Firewall
powrót do forum filmu Firewall

Ogólnie to strasznie wtórny, naciągany, zero innowacyjności, powielone schematy. Film oczywiście byłby dobry jakieś 6-7 lat temu. Na duży plus zasługuje w tym filmie aktor Bettany.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Domis

Po poziomie wypowiedzi widać, że nawet tak prostego i schematycznego filmu jak ten byś nie zrozumiał.

Heh...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
szept18

Szept18, zgadzam się z Tobą, film to przeciętniak a ratuje go tylko Bettany

ocenił(a) film na 4
kinga_007

Wcale nie ratuje. Jako sensacja na wieczór ok... ale nic wybitnego, powielone schematy.

5/10

kinga_007

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

ocenił(a) film na 5
szept18

Do minusów dodałbym bad guys bez jajec zabijający własnych ludzi. Ford powinien być bardziej nieposłuszny, może na końcu Bettany zabiłby siebie ;). Masa totalnie absurdalnych i głupich zachowań po obu stronach barykady. A co do Bettany to jak to mówią w krainie ślepców jednooki karzeł jest królem.
Ogólnie nudy ale dałem radę ;)

Guliwer_2

A moim zdaniem to dobry film. Mocno trzyma w napięciu :)
Najlepsza była scena kiedy matka z dziećmi uciekała (trochę się denerwowałem, i trzymałem kciuki żeby im się udało) adrenalina :)

Corleone_94

a czy jak wy oglądaliście Firewall to odczuwaliście jakieś napięcie??

ocenił(a) film na 5
Corleone_94

nie bardzo ale skoro tobie się podobał to chyba wszytko OK :)

na marginesie ode mnie dostał 5/10

użytkownik usunięty
Corleone_94

ja zdecydowanie tak:):)

ocenił(a) film na 3

Ja się przy nim śmiałem...

ocenił(a) film na 5
Guliwer_2

Też jakoś doczekałem końca, w sumie to nawet zrobił się całkiem zabawny pod sam koniec. Szkoda bo miał potencjał na dreszczowiec, a przez końcówkę wyszedł przygodowo-familijny. 5/10 to maksimum jaki można dać i to tylko dlatego, że akurat lubię H.F.

ocenił(a) film na 5
szept18

Mnie też film nie przekonał, jakoś nie poczułam tego dreszczyka emocji... Zbyt oklepane motywy.

ocenił(a) film na 7
tajemnicza_93

Bywało zarówno lepiej jak i gorzej. Scenariusz może i schematyczny,jednak mimo wszystko dobrze napisany. Brakowało przede wszystkim wartszej akcji,lepszych bijatyk i może jakiegoś pościgu. Wszyscy generalnie zarzucają filmowi jego ostatnią scenę związaną z psem. Dla mnie akurat takie rozwiązanie było oryginalne. W końcu nie chodziło o psa tylko o GPS na jego obroży

szept18

Również jestem na nie. Odgrzewany kotlet. W dodatku cała rodzinka może do woli pyskować bandytom, ale jak bandyci zrobią coś źle, to dostają kulkę. Według mnie Ci źli powinni od razu pokazać kto rządzi, trzymać zakładników krótko i pod nadzorem, a nie pozwalać wszystkim biegać do woli po domu i generalnie robić co im się żywnie podoba. W dodatku ta scena z psem... Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego go wzięli ze sobą, ale jeśli już to zrobili, to naprawdę się dziwię, że go nie zabili, jak się go nie dało uciszyć - w większości filmów z tej kategorii psy giną gdzieś na początku i to mi się wydaje dosyć logiczne.

szept18

co wy gimbusy macie miedzy uszami? androny z ambony.

szept18

wciąż jest świetny. co najważniejsze - brak gów/na rasowego i LGBT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones